Akvarel s Janou Gregorovou

Vícedílné akvarelové obrazy

30. 11. 2019 13 – 17 hodin /500kč

Tématem tohoto workshopu jsou vícedílné akvarelové obrazy, konkrétně dvojdílné (diptychy) a trojdílné (triptychy). Formát akvarelového obrazu je často omezen velikostí papíru, a tak řešením pro větší plochy v bytě nebo v domě může být vícedílný obraz. Ukážeme si příklady vícedílných obrazů od jiných umělců. A vyzkoušíme si na tématech abstraktních a florálních, jak vícedílný obraz namalovat. Je třeba, aby zajímavá byla kompozice složeného obrazu, stejně tak jako kompozice jednotlivých dílů. Současně tak je třeba, aby jednotlivé díly vícedílného obrazu byly barevně sladěné.

Pro koho dílna je

 • Pro začátečníky i pokročilejší malíře
 • Pro ty, kdo si chtějí užít skupinovou energii při malování
 • Pro ty, kdo chtějí relaxovat a pracovat uvolněným malířským stylem

Co budeme dělat / Co se naučíme:

 • Návrhy kompozic složeného obrazu
 • Techniku tvorby vícedílného obrazu
 • Malbu diptychu a/nebo triptychu na kvalitní akvarelový papír
 • Užít si naplno proces bez očekávání výsledku

Jestliže se v tom, co děláte, cítíte bezpečně, není to pro vás ta správná práce. Vždy běžte do vody o kousek dál, než si myslíte, že zvládnete. A až už ani nebudete cítit, že se špičkami prstů na nohou sotva dotýkáte země, jste na tom správném místě vykonat něco úžasného.“ (David Bowie)

Vánoční motivy

20. 10. 2019 9,30 – 12,30 hodin  400kč

Tématem prosincového akvarelového workshopu jsou vánoční a zimní motivy. Budou pro vás připravené četné předlohy od zimních krajin, na kterých si procvičíte téma bílé barvy v akvarelu, rostlin a zvířat, které jsou vánočními symboly po nejrůznější typy vánočních ozdob. Namalujete si několik kusů tematických obrázků a budete moci potěšit své blízké autorským dárkem. Nebudou chybět ani oblíbené vánoční pohlednice na formátu A6.

 

Z témat si vyberete podle momentální nálady a lektorka vám poradí případné tipy a triky. Z akvarelových technik využijeme malbu do mokrého podkladu, jemné zdobení malými štětci, aplikaci černé a bílé tuše, akvarelové pastelky a metalické akvarelové barvy.

Akvarel je dnes populární. Malovalo se jím už ve starověkém Egyptě a rozvinul se také v Asii, do Evropy se dostal v 19. století. Dnes se využívá v malbě, ilustraci, najdeme ho v časopisech, grafice i na předmětech denní potřeby. Výhodou akvarelu je také jeho snadná přenositelnost – příprava na malování je jednodušší než u jiných technik. Dá se také kombinovat s ostatními médii.

V mých programech Vám umožním těmi nejjednoduššími výtvarnými prostředky uvolnit vlastní tvořivost, překonat časté bloky a přitom se bavit. Ráda Vás podpořím v hledání a nalézání vašeho vlastního výtvarného projevu.

Pro koho dílna je

 • Pro začátečníky i pokročilejší malíře
 • Pro ty, kdo si chtějí užít skupinovou energii při malování akvarelem
 • Pro ty, kdo se chtějí naučit novou akvarelovou techniku

Co budeme dělat / Co se naučíme:

 • Užít si naplno proces bez očekávání výsledku
 • Namalovat si několik vánočních obrazů menšího formátu, které můžete využít jako vánoční dárky
 • Namalovat si akvarelovou pohlednici na klasický pohlednicový formát A6

Tvořivost je stavebním kamenem pocitu, že se cítíme být naživu.“ (Nancy Hillis)

Jana Gregorová

www.janagregorova.cz

Comments are closed