AKVAREL S JANOU GREGOROVOU

Kurs je již naplněn. Můžete se přihlásit jako náhradník na mail ateliervpisku1@centrum.cz

 

 

 

 

12. ledna 2019
Experimentální krajiny

Akvarelový workshop, na kterém nahlédnete do procesu hledání a nacházení vlastní interpretace krajiny. Podíváte se na techniky, kterými lze vytvářet výrazné akvarelové struktury vhodné pro malbu krajiny (olejový pastel, uhel, využití klacíků, hřebenu, atd.). Je na vás, které z nich použijete ve své vlastní interpretaci krajiny akvarelem. Půjde zejména o to, jak si užít celý proces. Možná se vám otevřou dveře do nového světa.

Pro koho dílna je

  • Pro začátečníky i pokročilejší malíře

  • Pro ty, kdo si chtějí „vyčistit hlavu“ nebo prostě jen relaxovat

Co budeme dělat / Co se naučíme:

  • Kombinovat akvarel s jinými technikami

  • Užít si naplno proces bez očekávání výsledku

  • Dokončit vlastní obraz krajiny na kvalitním akvarelovém papíru

13. ledna 2019

Bílá barva v malbě květin akvarelem

Bílá barva je v akvarelu speciální kapitolou. Oproti jiným technikám je třeba při malbě akvarelem vědět už dopředu, která místa mají zůstat bílá a svůj obraz z velké časti promyslet dopředu. Na tomto kursu se naučíte, jak docílit zářívě bílých květin pomocí kontrastů. Osvojíte si také, jak a kdy používat maskovací kapalinu, bílou tuš, temperu či akrylovou barvu.

Pro koho dílna je

  • Pro začátečníky i pokročilejší malíře

  • Pro ty, kdo si chtějí prohloubit své akvarelové dovednosti

Co budeme dělat / Co se naučíme:

  • Vybírat správnou techniku pro docílení bílých ploch a efektů v akvarelové malbě

  • Inspirovat se díly předních akvarelistů

  • S využitím procvičeného si namalovat vlastní obraz na kvalitní akvarelový papír

V každém člověku je skryto dítě, to znamená výtvarný pud, a jeho nejmilejší hračkou a předmětem vážného zájmu není miniatura lodi, vypracovaná do nejmenších podrobností, ale ořechová skořápka s ptačím pírkem jako stěžněm a s křemínkem jako kapitánem. Toto dítě chce, aby mu bylo dovoleno spoluhrát, spolutvořit také v umění, a nechce být pouhým obdivujícím divákem. Neboť toto „dítě v člověku“ je nesmrtelným tvůrcem v lidské duši …“ (Christian Morgenstern)

Vzkaz od lektorky: V mých programech Vám umožním těmi nejjednoduššími výtvarnými prostředky uvolnit vlastní tvořivost, překonat časté bloky a přitom se bavit. Ráda Vás podpořím v hledání a nalézání vašeho vlastního výtvarného projevu.Výtvarné potřeby zahrnuty v ceně workshopu

Jana Gregorová

www.janagregorova.cz

Comments are closed