AKVARELOVÁ DÍLNA S JANOU GREGOROVOU

Expresívní tulipány

16. března 2019
13 -17 hodin

Tulipány a narcisy jsou typickými prvními květy jara. Tvar tulipánu je velmi jednoduchý a barev tulipánů nespočetně. Tulipány pochází z Persie a Turecka, kde historicky hrály významnou roli v umění a kultuře. V Turecku byl tulipán symbolem ráje na zemi, proto byl často zachycován v uměleckých dílech, ať už výtvarných nebo básnických. Podle feng shui tulipány a jiné cibulovité květiny symbolizují především hojnost.

Jarní akvarelový workshop, na kterém se naučíte malovat tulipány v kytici do mokrého podkladu. Účastníci budou rozvíjet zejména svůj vlastní způsob vidění květin a odklon od realistického zachycení. Původní předloha je pouze východiskem, nikoli cílem. Cílem je být v procesu a nechat se jím unášet. Akvarel je ideálním médiem pro takový proces. Účastníci využijí malbu do mokrého podkladu, efektu rozp& ;iac ute;jení, kapání a vodního spreje a budou pracovat s tím, co vznikne na papíru. Pro rozběhnutí tvořivosti budou na začátku kursu zařazena zajímavá kreativní cvičení, která mohou být podkladem pro finální obraz.

Uvědomil jsem si, že to, co jsem nemaloval, jsem nikdy doopravdy neviděl. Když začnu malovat obyčejnou věc, uvědomím si, jak výjimečná a nádherná ta věc je.“ Frederick Franck

Pro koho dílna je

 • Pro začátečníky i pokročilejší malíře
 • Pro ty, kdo si chtějí užít skupinovou energii při malování květů
 • Pro ty, kdo se chtějí naučit novou akvarelovou techniku

 

Co budeme dělat / Co se naučíme:

 • Uvolňovací techniky kresby
 • Tipy a triky pro malování expresívních květů
 • Namalovat si kytici tulipánů na formát A3 nebo A4

Partnerské obrazy akvarelem

17. března 2019
9,30 – 12,30 hodin

Podle feng shui dva symboly podobné velikosti umístěné vhodně v prostoru harmonizují vztah.Na tomto workshopu si budete moci pomocí akvarelové techniky namalovat obraz podporující oblast vztahů. Ať už hledáte nový vztah nebo vztah máte a chcete jej podpořit nebo do něj vnést více v& aacute;šně, nepochybíte, pokud oblast vztahů podpoříte vhodným obrazem. Na kursu bude k dispozici škála předloh a podle vaší konkrétní situace vybereme vhodné symboly, které si ztvárníte akvarelem v rozměru, jaký bude pro vás ideální. Barvy zde hrají také svou roli, a tak na úvod kursu krátce pohovoříme o teorii barev. Budeme pracovat technikou malby do mokrého podkladu.

Barva je síla, která přímo ovlivňuje naši duši.“ Vasilij Kandinskij

 

Pro koho dílna je

 • Pro začátečníky i pokročilejší malíře
 • Pro ty, kdo si chtějí užít skupinovou energii při malování
 • Pro ty, kdo chtějí pracovat uvolněným malířským stylem

 

Co budeme dělat / Co se naučíme:

 • Základní informace o teorii barev
 • Malbu obrazu podporujícího oblast vztahů

 

Comments are closed